Nejčastěji kladené otázky

1

Proč existuje tento server?

Tento server vznikl na popud jednoho z majitelů společnosti CAR BUG s.r.o., na základě velmi špatných zkušeností s konkrétním vozidlem a přístupem automobilky k řešení problému. Díky této zkušenosti jsme zjistili, že najít na internetu rychle a přehledně informace o problémech automobilů je téměř nemožné. Proto jsme se rozhodli, že vybudujeme server, kde jednoduše, rychle a přehledně můžete najít problémy, které Vás mohou čekat při koupi ojetého, ale i nového automobilu. Poradíme Vám, na jaké potencionální problémy se připravit a s čím do budoucna počítat, jaké informace si prověřit při koupi ojetého automobilu atd.

 

2

Ochrana osobních údajů

Společnost CAR BUG s.r.o. je zaregistrována na Úřadu pro ochranu osobních údajů a můžeme nakládat s osobnímy daty. Jakékoliv údaje (např. osobní data na fakturách apod), které nám zašlete, nejsou zveřejňovány vůbec, nebo pouze s Vaším souhlasem! Registrace ke stažení

3

Dokumenty zaslané při vložení poruchy

Zaslané dokumenty budou zveřejněny (bez osobních údajů) pouze se souhlasem uživatele. Pokud si je uživatel nepřeje zveřejnit, budou sloužit pouze k ověření údajů a zařazení do skupiny autorizovaných poruch.

4

Proč se neobjeví porucha na webu ihned po odeslání?

Chceme aby náš server poskytoval co nejdůvěryhodnější informace a proto si vyhrazujeme právo NEZVEŘEJNIT, nebo zařadit do kategorie anonymní, vložené poruchy, které se nebudou dát nijak ověřit, nebo zjistíme, že jsou nepravdivé. Po odeslání poruchy tato projde autorizačním procesem, kde prověřujeme co nejvíce informací a podle toho zařadíme poruchu do dané kategorie.

5

Kategorie důvěryhodnosti

Vložené poruchy podle množství dodaných a ověřených informací řadíme do tří kategorií.


Anonymní - poruchy, které se nepodaří žádným způsobem ověřit, ale nemáme podezření, že se jedná o nepravdu. K těmto informacím je třeba přistupovat s rezervou, ale určitě je nelze opomíjet.

Důvěryhodné - u těchto poruch máme ověřený kontakt na majitele, existující VIN kód vozidla a další informace, díky nimž víme, že automobil existuje a porucha se stala.

Autorizované - máme k dispozici faktury za opravu, fotky, videa, či jiné dokumenty potvrzující 100% spolehlivost vložených informací. Tyto dokumenty (na přání majitele) nemusí být zveřejněny a mohou sloužit jen pro ověření důvěryhodnosti vložených informací.

6

Proč bych měl poruchu vůbec vkládat?

Je několik důvodů proč poruchu vložit.

1. Čím více informací na serveru bude, tím vyšší budou mít vypovídající hodnotu a budou sloužit např. při výběru nového/ojetého auta pro mnoho lidí, kteří nechtějí, nebo nemohou sáhodlouze vyhledávat potencionální problémy u jimi vybraného auta.

2. Můžeme ukázat automobilkám, že ne všechny jejich průšvihy se dají zamést pod koberec.

3. Můžete si taky prostě ulevit v někdy beznadějném boji za svoje právo, utratit svoje peníze za kvalitní zboží.

Tento server nikdy nebude mít statistickou hodnotu, ani když zde budou tisíce poruch a nelze z něj vyvozovat závěry o spolehlivosti konkrétní značky, ale rozhodně má hodnotu vypovídající. Když zde najdete chronicky se opakující závadu, tak budete vědět, že si musíte na toto dávat pozor při koupi konkrétního automobilu.

Zrovna tak ale může náš server sloužit jako pozitivní reklama, pokud se stane problém a automobilka se k němu postaví čelem, rozhodně takové příběhy pište také. Nejedná se nám o dehonestaci automobilek, chceme prostě ukázat situaci takovou, jaká opravdu je. Pokud budou převažovat potitivní příběhy, budeme jenom rádi!

Vše je nekomerční, dobrovolné poskytnutí informací široké veřejnosti o klesající kvalitě při výrobě automobilů. Dobrovolně se podělíte o trable které jste zažili se svým vozem a hlavně svými zkušenostmi pomůžete ostatním.

7

Nezávislost serveru

Na našem serveru NIKDY neuvidíte reklamu ŽÁDNÉ automobilky. Nikdy nebudeme závislí na příjmech od automobilek a nikdy nebudeme podléhat tlaku - pište o nás hezky nebo nebude reklama -. Máme prostředky abychom tento server dotovali prakticky neomezeně dlouhou dobu. Samozřejmě, časem určitě na tomto serveru reklamu pravděpodobně uvidíte, ale pokud se bude týkat automobilů, tak maximálně servisů, doplňků, služeb apod., nebo reklamu nesouvisející s automobilismem. Naopak, v sekci  - články - chceme upozorňovat na texty, které zjevně oblbují zákazníka, na "testy", které jsou spíše neoznačenou reklamou než testem a další nešvary dnešních internetových serverů, které jsou na příjmech z reklamy automobilek závislé.

8

Mohu editovat svůj příspěvek po odeslání?

Abychom zachovali relevantnost příspěvků, rozhodli jsme se, že možnost editace již vložených příspěvků je možná pouze posláním zprávy adminovi a ten tuto změnu zapracuje do vložené poruchy. Tímto způsobem lze doplňovat informace, fotky, videa i dokumenty a současně pořád můžeme garantovat danou kategorii důvěryhodnosti informací. Pokud chcete cokoliv opravit, vložit nebo doplnit stačí odeslat e-mail na info@poruchyaut.cz nebo odeslat zprávu adminovi.

Máte taky otázku?

zeptejte se...


?
Ukládám data